hymer2.jpg (82247 bytes)Camp on Tour

RKlute, camper,kamperen, reizen

 

Camp On Tour ] Omhoog ] Van Florence naar Rome deel 1 ] Deel 2 ] Deel 3 ] Deel 4 ] Van Sudtirol naar Dolomieten ] [ Cinque Terre ] Toscane ] informatie ] Van Bari door Italie ] Van Bari door Italie 2 ] Van Bari door Italie 3 ] Venetie ][ Reisverslagen ]

Cinque Terre

Cinque Terre is een ruig bergland aan zee, met wijn- en olijfgaarden en rotskusten. De vijf dorpen waren in het verleden alleen maar over voetpaden of over het water bereikbaar maar sinds 1874 ook per spoor.

 

ITPortoVenere.jpg (129077 bytes)

Portovenere

 

Cinque Terre is landschappelijk een bijzonder natuurgebied. Vanaf 1997 valt het onder UNESCO bescherming en in 1999 is het een Nationaal park geworden

 

ITBoottocht.jpg (144229 bytes)

We nemen de boot vanaf Portovenere naar de aanlegsteiger van Riomaggiore.

 

We lopen de klassieke wandeling " Sentiero Azzurro" .

 

Vanuit het dorp Riomaggiore begint onze wandeling over het oude voetpad naar Monterosso. Het eerste gedeelte het romantische pad 'Via dell'Amore' valt ons zwaar tegen vanwege het gebruikte beton. Maar Manarola maakt weer veel goed. Na Manarola is het pad ook niet meer geplaveid; we wandelen nu door olijfgaarden en hebben prachtige vergezichten. Voordat je het centrum van Corniglia in loopt moet je eerst nog een flink aantal trappen omhoog (100m). Vanaf nu wordt de tocht steeds zwaarder. Het pad gaat omhoog en omlaag over uit de rotsen gehouwen trappen of heel smalle richels langs afgronden. De totale afstand van de wandeling bedraagt 12 km met een hoogteverschil van 450 meter.

De mooiste vijf dorpen

Monterrosso
Vernazza
Corniglia
Manarola
Riomaggiore

 

 

ITRiomaggiore.jpg (177611 bytes)

Op de loodrecht uit zee oprijzende rotsen zijn schilderachtige piepkleine vissersdorpjes met pittoreske, pastelkleurige huizen geplakt.

De bootjes van de vissers liggen in de straten zoals bij ons de auto's geparkeerd staan. De dorpen hebben geen echte havens. 

 

De website van Cinque Terre Je kunt met de boot weer terug naar Portovenere; een andere mogelijkheid is om gedeeltes met de trein te doen en dan weer de boot te nemen.

ITManarola.jpg (170642 bytes)

 

ITPortovenere.jpg (61673 bytes) ITPortovenere1.jpg (51356 bytes)
Een impressie van de schilderachtige dorpen.

ITPortovenereCamperplaats.jpg (120049 bytes)

 

Elf kilometer voorbij La Spezia ligt in Portovenere deze schitterende camperplaats waar je voor een paar euro een dagkaart kunt kopen (tussen 00.00 en 08.00 uur is parkeren gratis).

 

IT.CinqueTerre.jpg (52796 bytes)

We worden 's morgens vroeg verrast door de blauwe mysterieuze sfeer die op zee hangt.

Naar boven